In de krant

Je komt niet zomaar in de krant. Een journalist moet je in de gaten hebben of je betaalt ervoor om erin te staan.
Het blijft leuk en bijzonder om een artikel te hebben staan in de krant over mijn werk!


Gooi- en Eemlander

Geinterviewd worden door journalist Malou Evertse en een fotograaf die foto’s van mij komt maken. Ik was best wel zenuwachtig hoor. Dat was dus helemaal niet nodig. Allebei lekker zichzelf, dit doen ze dagelijks. Met Malou had ik een heel leuk gesprek, tussendoor schreef ze van alles op. Na afloop vroeg ze om mijn visitekaartje. Als ze ooit mag gaan trouwen dan weet ze me te vinden! Lijkt me heel erg tof. Dankjewel voor dit geweldige gesprek!

Dinsdag 8 april kreeg ik al heel vroeg whatsapp berichtjes. ‘Gefeliciteerd! Zie ik jou eens bij het ontbijt!’.
Je begrijpt vast wel dat ik niet kon wachten tot het 9 uur is om de krant te kopen. Ik sta gewoon op de voorpagina, megagroot! Binnenin ook nog eens het artikel pagina groot. Ongeloofelijk geweldig gaaf.

Voor wie het stuk niet kan lezen omdat je geen abonnee bent. Lees hieronder verder:

Carina Calis uit Eemnes is de beste trouwfotograaf van Nederland:
‘Je hebt maar een miliseconde om het perfecte moment vast te leggen’
Eemnes

Trouwfotograaf Carina Calis (45) uit Eemnes vangt de meest spontane momenten, op voor velen de mooiste dag van hun leven. Haar energieke en ontroerende foto’s leveren haar prestigieuze prijzen op, waaronder de titel van beste trouwfotograaf 2025 van Top Trouwbedrijven.


„’Let niet op mij, ik ben er eigenlijk niet’, zeg ik altijd tegen het bruidspaar. Dan komen de mooiste momenten tevoorschijn”, vertelt de award-winnende trouwfotograaf Carina Calis. „De wisselende blikken tijdens het ja-woord, ouders die in een deuk liggen, het neefje dat de ringen komt brengen of de traan die over de wang van de schoonzus loopt. Geluk kan je niet ’stagen’, je wilt de liefde voelen. Je hebt een milliseconde om het perfecte moment vast te leggen, en dat wil ik graag zo natuurlijk mogelijk doen.”

Wapperende jurk
Als kind is Calis erg creatief, kan ze goed tekenen en is ze in de weer met de fotocamera van haar moeder. Nadat ze het Grafisch Lyceum afrondt, gaat ze als grafisch vormgever aan de slag. Maar op de achtergrond blijft ze altijd bezig met fotografie.

In 2009 wordt ze voor het eerst gevraagd om de bruiloft van vrienden vast te leggen, en dat wakkert haar passie voor trouwfotografie aan. Sindsdien bouwt ze een indrukwekkend portfolio op en maakt ze de mooiste bruiloften mee.

De werkkamer van Calis hangt vol met trouwkaarten van gelukkige bruidsparen die ze op de foto heeft gezet. Haar computerscherm toont een bruidspaar dat met een grote glimlach door een erehaag van gasten naar de fotograaf toe rent. De bruid tilt haar wapperende jurk op en onthult de Nike Air Max-sneakers die ze draagt.

„Hier heb ik de internationale fotoprijs Fearless Award voor gewonnen. Het was één uur ’s nachts en natuurlijk pikdonker, maar door de vuurwerksterretjes die de gasten vasthielden en de flitser achter het stel is het een hele gave foto geworden waar ik erg trots op ben”, legt Calis uit.

Chaotisch georganiseerd
Het is dus ook niet gek dat Calis de juryprijs voor beste trouwfotograaf 2025 voor onder meer originaliteit, professionaliteit, samenwerking en klanttevredenheid wint. Haar foto’s zijn energiek, spontaan en de emotie spat van het plaatje af, alsof je zelf die dag was uitgenodigd.

Toch is ze even in shock wanneer ze de jury haar naam hoort zeggen. „Mijn mond viel open. Ik zat in de grootste categorie met 26 deelnemers, dus ik dacht: dit wordt hem vast niet.” Nu heeft de award een prominente plek in haar woonkamer.

Hoewel Calis veel passie heeft voor haar vak, zitten er ook minder leuke kanten aan. Nadat ze haast euforisch thuiskomt van een dag tussen verliefde en vrolijke mensen, keert ze terug naar haar werkkamer.

„Dan begint het werk eigenlijk pas echt. Voor een uur fotograferen ben ik meestal nog zo’n twee tot drie uur bezig met het uitzoeken en nabewerking van de foto’s. Daarnaast is er recent ADHD bij mij geconstateerd. Dat was wel even wennen en brengt soms de nodige uitdagingen met zich mee. Aan de andere kant kan ik hierdoor juist chaotisch georganiseerd werken; ik schakel razendsnel tussen diepe concentratie en volledige afleiding, waardoor ik details opmerk die anderen mogelijk over het hoofd zien.”

Wie de trouwfotograaf inhuurt, krijgt er ook gelijk een manusje-van-alles bij. „Je bent soms ook een soort ceremoniemeester. Ik draag een zogenaamde Eerste Hulp Bij Bruiloften-kit bij me. Daar zit bijvoorbeeld een naaisetje in, doekjes voor de schoenen, en ik neem altijd doorzichtige paraplu’s mee voor de zekerheid. Zo probeer ik iedereen zo veel mogelijk te ontzorgen”, glimlacht Calis.

Maar ze feest ook mee met de gasten om het juiste kiekje te schieten of is aanwezig bij de intieme momenten, zoals het klaarmaken van de bruid. „Dat zijn heel waardevolle foto’s. Het is bijzonder om te zien hoe je op zo’n dag onderdeel wordt van een familie. Ja, ik geniet enorm van mijn beroep.”

Geschreven door Malou Lammertse.
Foto’s: Studio Kasterman / Daniëlle van Coevorden.

Baarnsche Courant

20 maart 2024

Aandacht voor afscheid- en uitvaartfotografie in de Baarnsche Courant. In dit artikel licht ik toe waarom ik uitvaartfotografie zo waardevol vindt. Juist met name met een afscheid zijn foto’s zo belangrijk. In zo’n korte tijd en met veel ongeloof en verdriet moet je een uitvaart regelen voor die lieverd die er plotseling niet meer is. Dat wil je toch terug kunnen kijken. Later, wanneer je zelf tijd hebt om te beseffen, diegen is er niet meer….

Voor wie het artikel wil lezen, klik op de button hieronder.

Lieve groet,
Carina

Laarder Courant

24 december 2019

Ik stond in de lokale krant!!! Hoe tof is dat? Mijn bericht over de finaleplek in de Fearless Photographers fotowedstrijd werd opgepikt door een journalist van de Laarder Courant De Bel.

Een EXTRA kerstcadeau van een bijna pagina GROOT artikel. Wauw, zo trots hierop!!! Mede dank aan Luther Hartog dat ik HET moment van de ‘Getting Ready’ van bruidegom Jan en zijn zoon kon vastleggen. En natuurlijk Jacqueline voor het schrijven van dit stuk!

Voor wie het artikel wil lezen zie de button hieronder.

Lieve groet,
Carina

Viva Mama

Augustus 2018

Als verrassing voor mijn man die net een jaar papa was, heb ik een foto die ik gemaakt heb, van hem en onze dochter, ingezonden naar Viva Mama. Zowaar werden ze uitgekozen en stonden ze pagina groot in het blad. Zo stoer!

Deze foto hangt nu groot aan de muur, boven de trap. Zo belangrijk deze momentjes want die krijg je nooit meer terug. Ze groeit zo hard. 

Open chat
1
Kan ik je helpen?
Scan de code
Bedankt voor je interesse in mij als fotograaf.

Wil je snel weten of ik nog beschikbaar ben? Stuur gerust een whatsapp en ik zal reageren zodra ik kan.

Hartelijke groet,
Carina